O nas

Stary Gierałtów – dawniej Altgersdorf

Poznaliśmy ten dom, kiedy jego lata świetności już minęły.

Uwagę naszą zwróciły piękne wierzby, niska zabudowa domu oraz hałasująca rzeka.

Gliniane garnki na starym płocie, … , peonie wciąż kwitnące i jabłonie – stare, powykrzywiane, obsypane białym kwiatem.

To właśnie ta magia skłoniła Nas do odrestaurowania domu i realizowania swoich marzeń z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Szanując naszych gości udostępniamy dom przemycając nutę sentymentalizmu w haftowanych makatkach, ozdobach z szarego płótna, kufrach z jaśkami, żelazkiem na duszę i rękodziełem.

Odrestaurowana chata sudecka z 1890 roku zachowała klimat i ducha minionych czasów. Wygodne zmodernizowane i stylowo urządzone pokoje oraz rozległy teren rekreacyjny graniczący z górską rzeką, sąsiedztwo łąk i lasów zapewnią niezapomniane doznania.

Region w którym znajduje się dom jest wyjątkowo atrakcyjny pod względem turystycznym.

Położenie w otoczeniu gór, szlaków pieszych, rowerowych i narciarskich zapewnia możliwość aktywnego wypoczynku zarówno latem jak i zimą – więcej informacji, gdzie warto się wybrać, znajdziecie na stronach serwisu meteor-turystyka.pl.

Ekologicznie bardzo czysty obszar otoczony górami, często nazywany „drugimi Bieszczadami”. Unikalny na skalę europejską jest rezerwat „Puszcza Śnieżnej Białki”- pierwotna puszcza jaworowa. Cały teren Gór Bialskich i Złotych objęty jest Śnieżnickim Parkiem Krajobrazowym.Napisz do nas